O autorze
Jola Sacewicz - dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka korporacyjnego i politycznego PR. Mieszka z żoną w Dallas, Teksas.

Niepoprawny Politycznie Email Otwarty do Sędzi, Która Zwolniła Józefa Piniora

Dziś nową normą powinno być pochylanie się z szacunkiem i wyrażanie wdzięczności wszystkim przyzwoitym, którzy nam zostali.

Szanowna Pani Sędzio,

Przesyłam Pani wyrazy szacunku za odwagę i przyzwoitość. Wyobrażam sobie, że podejmując niezawisłą decyzję w sprawie niearesztowania Józefa Piniora musiała Pani mierzyć się nie tylko z ogromnym materiałem prawnym, ale również z toksycznymi miazmatami naszej rzeczywistości, która sprzyja oportunizmowi i zachowaniom tchórzliwym. Nastały bowiem czasy w Polsce, gdy sędziowie mogą obawiać się, że za niezawisłość i wierność duchowi i literze prawa, zapłacą swoją osobistą karierą.

Renesans politycznych oczekiwań wobec wyroków wymiaru sprawiedliwości, nacisków politycznych na sędziów oraz wynagradzania uległości i plastycznych kręgosłupów jest bowiem obserwowalny. Dlatego Pani odwaga w byciu niezawisłą i przyzwoitą nabiera dodatkowego blasku. I stąd te słowa uznania, za to co w innych okolicznościach powinno być profesjonalną normą. Dziś nową normą winno być pochylanie się z szacunkiem i wyrażanie wdzięczności wszystkim przyzwoitym, którzy nam zostali.

Z poważaniem,
Trwa ładowanie komentarzy...